roleta w kasecie

Rolety w kasecie – czy warto?

Rolety w kasecie to rozwiązanie, które łączy funkcjonalność i estetykę. Są zbudowane z materiału, kasety ukrywającej mechanizm oraz prowadnic. Na rynku można znaleźć rolety tego typu wykonane z różnych tkanin o bardzo bogatej kolorystyce i wzornictwie.

Zalety rolet w kasecie

Rolety wewnętrzne w kasecie charakteryzują się dużą trwałością, ponieważ tkanina jest osłonięta. Zapewnia to ochronę przed intensywnymi promieniami słonecznymi, które mogą powodować blaknięcie koloru, a także przed osadzaniem się kurzu i zabrudzeń, co sprawia, że roleta nie wymaga tak częstego czyszczenia. Kaseta jest mocowana do skrzydła okiennego, nie do sufitu lub ściany. Taki sposób montażu jest stosunkowo prosty do wykonania, jednocześnie doskonale nadaje się do pomieszczeń, w których nie da się ingerować w ściany. Kaseta nie przeszkadza w otwieraniu okna i wietrzeniu.

Wiele osób docenia walory estetyczne takiego rozwiązania. Dostępny jest szeroki asortyment rolet wewnętrznych w kasecie, można wybierać tkaniny o różnej grubości, barwie i wzorze. Można także zamontować różne modele kaset, na przykład błyszczące w kolorze srebrnym lub złotym. Po połączeniu takiej kasety z ciekawym materiałem otrzymamy bardzo dekoracyjne rolety, które staną się efektowną ozdobą wnętrza.

Wady rolet w kasecie

Rolety wewnętrzne w kasecie wyglądają bardzo elegancko i dużo wolniej się brudzą. Trzeba brać pod uwagę, że ich montaż będzie nieco trudniejszy niż w przypadku rolet bez kasety. Istnieje także różnica w cenie – za rolety z kasetą zapłacimy więcej. Problemy mogą pojawić się przy demontażu rolety. Przykręcenie kasety do ramy okiennej pozostawia na niej ślady, także pozostałości taśmy klejącej czasem okazują się trudne do usunięcia. Rozwiązaniem tego problemu jest zainwestowanie w rolety mini, które są montowane bezinwazyjnie i w związku z tym nie pozostawiają żadnych śladów.

Rolety wewnętrzne w kasecie – czy warto?

Na pewno warto wziąć pod uwagę zamontowanie tego typu rolet. Sprawdzają się one bardzo dobrze na przykład na oknach dachowych. Będą doskonale pasowały do wszystkich eleganckich wnętrz. Można zastanowić się nad wyborem takiego rozwiązania w pomieszczeniach, gdzie materiał będzie szczególnie narażony na zabrudzenie, a także na kontakt z wilgocią, na przykład w łazience. Dzięki kasecie materiał jest lepiej chroniony przed działaniem niekorzystnych czynników i dłużej zachowa estetyczny wygląd. Duży wybór tego typu rolet sprawia, że można bez problemu dobrać idealny model do każdego pomieszczenia.