Funkcjonalne rolety dzień – noc z prowadnicami!

Wybierając odpowiedni rodzaj zaciemnienia pomieszczeń w domu, często zależy nam na kupnie dobrych rolet. Zwykle chcemy cieszyć się prywatnością w momencie, gdy musimy zapalić światło w pokoju, czyli przeważnie wieczorami, a w dzień chcielibyśmy wpuścić nieco słońca i naturalnego światła. Często jednak bez konieczności podnoszenia całej rolety. Świetnym rozwiązaniem są z pewnością rolety dzień i noc z prowadnicami, gdyż zapewniają nam szereg korzyści! Chcecie je poznać? Zapraszamy do lektury!

Swobodny dostęp do naturalnego światła!

Jeżeli nie jesteśmy nocnymi markami i lubimy nieco światła w domu, a jednak chcemy uronić się przed nieproszonymi spojrzenia z zewnątrz, warto jest wybrać ciekawe rolety dzień-noc z prowadnicami. W swobodny sposób będziemy mogli operować światłem w domu i wybrać najbardziej odpowiadającą nam jego intensywność. Kolejnym atutem tego rozwiązania jest fakt, że nie trzeba podnosić całych rolet, jak w przypadku tych zaciąganych do góry. Wystarczy tylko odpowiednio popracować pokrętłem.

Niezwykła kompleksowość

Rolety dzień-noc z prowadnicami są produktem niezwykle kompleksowym! Dzięki swojej funkcjonalności mają wiele zastosowań. Mogą z powodzeniem posłużyć nam jako niegdysiejsze żaluzje, ponieważ z łatwością możemy operować dostępem światła, mogą zastąpić nam nawet firany! Dzięki temu, że nie musimy ich całościowo podnosić i otwierać, nie jest konieczne wieszanie dodatkowych firanek do okien. Rolety te świetnie sprawdzą się także jako zasłony, gdyż możemy całościowo je zasunąć. Decydując się na odpowiedni na swoich potrzeb rodzaj zaciemnienia pomieszczenia, warto wybrać rozwiązania kompleksowe i takie, które posłużą nam przez kilka lat!

Jak wyglądają rolety dzień-noc?

Rolety dzień-noc z prowadnicami składają się z łańcuszka, umożliwiającego proste operowanie urządzeniem, obrotowego obciążnika tkaniny, który pozwala na płynne sterowanie roletą, a także z prowadnic, dzięki którym rolety mogą się przesuwać oraz być przymocowane do skrzydła okna. Przeznaczone są do wszystkich rodzajów okien, co w znaczących stopniu podnosi ich użytkowość.  Sprawdzą się w przypadku okien drewnianych, PCV czy plastikowych.

Różnorodność kolorystyczna

Rolety te możemy dostać w wielu ciekawych kolorach, dzięki temu wybierzemy odpowiednie dla naszego domu. Z pewnością jeżeli mamy utrzymane wnętrza w jasnych  tonach świetnie sprawdzą się rolety szare, beżowe lub w brązach. Ciekawym sposobem na utrzymanie odpowiedniego światła w pomieszczeniu będzie postawienie na jasne rolety dzień-noc, czyli białe lub kremowe. Możemy je także dostać w wielu standardowych kolorach, np. w czerwonym, niebieskim, morskim, żółtym czy zielonym, wszystko zależy od naszych preferencji i naszego indywidualnego stylu.