Rolety na okna dachowe

Każdy na pewno był świadkiem, jak okna dachowe wpuszczały do domu słońce oraz rozświetlały wnętrze. W celu kontroli wpadającego światła w ciągu dnia, a także w nocy rekomenduje się zainwestowanie w rolety.

Rynek obecnie może zaoferować bardzo duży wybór akcesoriów, które są wstanie regulować stopień nasłonecznienia pomieszczeń. Przed ich ostatecznym wyborem warto jednak zastanowić się, jaką funkcję mają pełnić: część osób chce tylko ograniczyć wpadające słońce, a część całkowicie je odciąć. Przed decyzją o zakupie należy jeszcze sprawdzić typ okien, a także ich dokładne wymiary. Warto również upewnić się, że dany model będzie pasował do danych okien dachowych.

Rolety – kluczowe rozróżnienie

Rolety należy podzielić na dwa podstawowe typy: zewnętrzny oraz wewnętrzny, które różnią się od siebie stylistyką, funkcją oraz ceną.

Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne są montowane na ramie okna. Strzegą nie tylko przed nasłonecznieniem, ale również hałasem. Rolety zewnętrzne są bardzo efektywną ochroną nie tylko przed słońcem, ale także ciepłem. Tłumią hałas padającego gradu, deszczu oraz izolują dom przed zimnem. Ich kolejną zaletą jest wpływ na bezpieczeństwo domu.

Najbardziej istotnym materiałem rolet jest aluminium. Mogą one być sterowane nie tylko manualnie, ale również automatycznie. Rolety automatyczne są świetnym rozwiązaniem dla okien, do których użytkownik nie ma łatwego dostępu, jednak ich ceny są nieco wyższe od manualnych, dlatego warto upewnić się czy pilot jest doliczony do ceny zakupu. Dobrej jakości rolety zewnętrzne powinny być nie tylko trwałe, ale także odporne na panujące warunki atmosferyczne.

Rolety wewnętrzne

Rolety dachowe wewnętrzne mają różne właściwości oraz wykonane są z odmiennych materiałów.

  • Rolety standardowe – nie tylko złagodzą, ale także rozproszą światło, warto jednak mieć świadomość, że nie odetną go całkowicie. Wykonane są przeważnie z półprzezroczystych, bawełniano-poliestrowych tkanin, a wykończone aluminium. Można je dostać w wielu wzorach, a także kolorach. Rolety standardowe cechują się również atrakcyjnymi cenami, dodatkowo spełniają podstawowe potrzeby oraz są łatwe w montażu.

  • Rolety plisowane  w odróżnieniu od innych osłon umożliwiają na zasłonięcie wybranego przez siebie fragmentu okna nie tylko od góry, ale również od dołu. Co prawda wyglądem przypominają żaluzje, ale różnią się od nich wykonaniem. Najbardziej kluczowym ich materiałem jest poliester. Rolety plisowane można kupić w wielu wariantach kolorystycznych, atrakcyjne są także ich ceny.
  • Rolety zaciemniające  Bardzo efektywnie strzegą przed nadmiarem słońca oraz ciepła. Złożone są z kilku warstw. Wewnętrzna wykonana jest z poliestru, z kolei zewnętrzna pokryta jest aluminium odbijające ciepło. Pomiędzy nimi znajduje się warstwa, która jest odpowiedzialna za zaciemnienie pomieszczenia. Rolety zaciemniające zdecydowanie poprawiają izolację okna, a także oddziałują na temperaturę w domu. Dostępne są w bardzo przystępnych cenach.
Już od
Żaluzje plisowane Basel, Kamari
Dopasuj i kup roletę
Już od
Roleta w kasecie płaskiej Standard
Dopasuj i kup roletę
Już od
Roleta w kasecie płaskiej Podgumowana
Dopasuj i kup roletę